Přerolovat na začátek
Buďte v kontaktu
Ludvík Kovář, Náhorní 724/6, Praha 8,
gobe@gobe73.com
mob: +420.605 082 952
Pracovní dotazy
gobe@gobe-design.com
mob: +420.605 082 952

Jak fotografovat s manuálním nastavením ISO

Manuální ISO

Technické komponenty pro pořizování dobré fotografie jsou prvním krokem k vytvoření konzistentního stylu a zdokonalování tohoto řemesla. ISO je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších aspektů umění fotografie.

ISO je úroveň citlivosti fotoaparátu na dostupné světlo. Čím je číslo ISO nižší, tím méně je citlivé na světlo, zatímco vyšší číslo ISO zvyšuje citlivost fotoaparátu. “Obrazový senzor” je součástí fotoaparátu, která je zodpovědná za shromažďování světla v jeho přeměnu v krásný obraz.

Povědomí o tom, jak nastavit vaše ISO, vám umožní pořizovat lepší obrazy v každém nastavení. Zde jsou 4 tipy, jak získat nejlepší nastavení ISO.

Úvodní nastavení ISO

Čím více zdrojů světla musíte zpracovat, tím jasnější a lepší bude výsledek. To vám umožní použít vyšší rychlost závěrky, což nakonec učiní každý snímek ostřejším a jasnějším.

Aplikace Moment Camera Pro nastavení začíná na 22 a stoupá až na 880.  Začněte s ISO 30 – 42, abyste dosáhli optimalizovaných výsledků, získáte ekvivalent počáteční hodnoty ISO 200, které byste nastavili pomocí DSLR. Mějte však na paměti, že tyto výsledky se u každého telefonu a kamery pro danou aplikaci liší, ale je to skvělý výchozí bod.

Pro mraky, ponurou oblohu

Přestože je fotografování pod ponurou oblohou jedním z nejlepších způsobů jak dosáhnout rovnoměrného osvětlení, může sloužit jako technologická výzva. Úroveň ISO 42 – 66 funguje perfektně pro zvýraznění předmětu našich obrázků, aniž by došlo k přílišné ztrátě detailů nebo přidání zrna. 

Pro fotografování v interiéru

Nejlepších výsledků dosáhnete, když se přiblížíte k něčemu, co vám umožní přístup ke zdroji vnějšího světla, třeba k oknu – čím je světlo přirozenější, tím bude výsledek zajímavější. Pokud se vám nedaří propustit další luminiscenci, nebudete mít jinou možnost, než nastavit ISO na mnohem vyšší úroveň.

Pro akční fotografii

Pravděpodobně budete fotografovat s vysokou rychlostí závěrky a váš fotoaparát by mohl mít tendenci snažit se správně exponovat scénu, i když bude clona zcela otevřená. Pokud je to váš případ, pak jediné, co můžete udělat je to, že navýšíte hodnotu vašeho nastavení ISO. To vám vnese do fotografie trochu více šumu, ale řeknu vám upřímně, že trochu šumu ve fotografii je rozhodně lepší volba než když bude rozmazaná.

Akční snímání

Podívejte se na aplikaci MOMENT

Díky malým rozdílům v nastavení ISO v porovnání s DSLR fotoaparátem budete pomocí nastavení v aplikaci Moment Pro Camera vytvářet úžasné obrázky pomocí vašeho smartphone v každém okamžiku. I když můžete můžete snadno nastavit nastavení aplikace fotoaparátu na “AUTO”, nejlépe optimalizovaných výsledků dosáhnete při plně manuálním přístupu k nastavení hodnot při fotografování.

Vyzkoušejte aplikaci co nejdříve a pochlubte se s vašimi výsledky. Pokud pořídíte fotografii pomocí aplikace Moment – Pro Camera označte ji tahem @moment a #momentcamera na Instagramu a získáte tím šanci, že bude zveřejněna na profilu MOMENT.

Přeji vám dobré světlo!

Author avatar
Ludva Kovář

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *